[wpa_toolbar]

Kiedy myślę Ojczyzna – finał konkursu recytatorskiego

Data Publikacji: 03.05.2016
Udostępnij

To już drugi rok Izerka jest organizatorem finału Konkursu Recytatorskiego „Kiedy myślę – Ojczyzna” pod patronatem burmistrza Rolanda Marciniaka. Po eliminacjach szkolnych przystąpiło do konkursu 14 uczniów, którzy wybrali wiersze powiązane z dziejami Polski .
W tym roku obchodzimy 225 rocznicę Konstytucji 3 Maja, wielkie wydarzenie historyczne , gdyż możemy się pochwalić tym, że po USA utworzono drugą na świecie nowoczesną konstytucję państwową. Konkursy recytatorskie w pewnym stopniu mogą przyczynić się do pielęgnowania patriotyzmu.
Wiersze, poświęcone naszej ojczyźnie zostały wyrecytowane w sposób aktorski, a oceniały, już po raz drugi panie z chóru „Syntonia” i dokonały następującego rozstrzygnięcia:

[su_heading]Grupa wiekowa klasy I- III[/su_heading]

I miejsce – Jadwiga Kliszcz
II miejsce – Michał Polański
III miejsce – Nadia Mularczyk

[su_heading]Grupa wiekowa klasy IV- VI[/su_heading]

I miejsce – Katarzyna Salawa
II miejsce – Oliwia Bigus
III miejsce – Klaudia Wójcicka

[su_heading]Gimnazjum[/su_heading]

I miejsce – Karolina Salawa
jedyna przedstawicielka gimnazjum , recytująca własny wiersz.

Jednomyślnie przyznano główną nagrodę siostrom Nadii i Zoi Mularczyk za interpretację wokalną „Jest taki kraj” J. Pietrzaka.

Po raz pierwszy w konkursie została dopuszczona kategoria – poezja śpiewana i skorzystały z niej Salawa Katarzyna i siostry Mularczyk, brawa za świetną interpretację tak jak Ewie Brodziak za pokonkursową recytację fragmentu z „Kwiatów polskich” J. Tuwima.
Finaliści otrzymali nagrody książkowe, które powinny zainspirować do sięgania po utwory mniej znane, ale tez mające treści patriotyczne. Wśród deklamujących powtarzała się 3 razy „Gawęda o miłości” W. Szymborskiej, warto przyjść do Izerki i w dziale „Poezja”, trochę poszperać lub poprosić o pomoc swoich nauczycieli.

W październiku przed świętem 11 Listopada odbędzie się następna edycja konkursu recytatorskiego, liczymy na to, że już na stałe wejdzie kategoria „poezja śpiewana”, która robi wrażenie na publiczności, jest bardzo emocjonalna. Zachęcamy uczniów do udziału, warto, o tym się już przekonała Karolina Salawa, której autorski wiersz zostanie opublikowany, czyli ma już za sobą debiut poetycki, również siostry Nadia i Zoja oraz Kasia Salawa przetarły szlak dla poezji śpiewanej.

[Best_Wordpress_Gallery id=”113″ gal_title=”finał konkursu recytatorskiego”]